Magazin Haberleri

AKRA & SORAYA ♫CRIMINAL♫ ve NOES FEAT. AKRA ♫KURTAR BENİ♫ GÜN BOYU RADYOAKTİF’TE

AKRA & SORAYA ♫CRIMINAL♫ ve NOES FEAT. AKRA ♫KURTAR BENİ♫ GÜN BOYU RADYOAKTİF’TE

AKRA HAKKINDA

2002 yılında Van’da dünyaya gelen AKRA bir buçuk yaşlarında ailesi ile birlikte yeni memleketi olan Bursa’ya yerleşiyor. Çocukluğunda beri sanata ilgi ve sevgisi olan AKRA ilk adımını 4 – 5 yaşlarında kuşların başlarını resimleyerek bu yola koyulmuş ve çok çekmeden müzik ile tanışmıştır.

Onu müzik ile bağdaştıran ilk an bir tv programında kulaklarına takılan ve televizyona kilitlenmesine yol açan elektronik soundların kullanıldığı elektronik bir müzik. Ortaokulun sonlarına doğru sadece resim yapan ve dinleyici olan AKRA, 13-14 yaşlarında şarkılarını dinlediği bir YouTube kanalında sevdiği tarzda müzik yapan bir Türk prodüktörü (BÖ) keşfediyor ve bu onu daha da heyecanlandırıyor.

Şarkılarını dinlediği bu kişiye en kısa zamanda ulaşıyor ve olumlu yanıtlar alarak o kişi AKRA’yı elektronik müziğe ilk adımlarını attırıyor. İlk çalışması ile hiçbir reklam, pr olmadan “Lai Lai” adlı şarkısı ile mucizevi bir şekilde yükselen AKRA telif hakları sebebi ile şarkısı silinip kanalı kapatılıyor.

O günden bu güne paylaşım yapmak yerine daha çok istediği seviyeye ulaştıktan sonra paylaşmayı yeğleyen AKRA çok yakında albüm ve single ları ile tekrardan geri dönüyor.

ŞARKILARIN VİDEO LİNKLERİ;

www.youtube.com/watch?v=JvF7ibopY50

www.youtube.com/watch?v=qtW4gT_WENw

Tuncay AKTAŞ

Haziran 29th, 2020

No comments

Bir cevap yazın