Magazin Haberleri

BARBAROS’TAN “EVELALLAH “İLE BARIŞ MANÇO’YA SAYGI DURUŞU

BARBAROS’TAN “EVELALLAH “İLE BARIŞ MANÇO’YA SAYGI DURUŞU

Güçlü sesi, geniş repertuarı ve başarılı sahne performanslarıyla müzikseverlerin severek takip ettiği Barbaros, Barış Manço’nun unutulmaz şarkısı “Evelallah”ı yeniden yorumladı.

Evelalah’ın klibi Beykoz Kundura Fabrikasında yönetmen Murad Küçük tarafından çekildi. Klibin hikayesi Barbaros’un çocukken gittiği ilk konser olan ve 1982 yılında Barış Manço ile çekildiği çocukluk fotoğrafına dayanıyor. Barbaros’un çocukluğunu “Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu” filminde Naim Süleymanoğlu’nun çocukluğunu da oynayan Batuhan Davutoğlu canlandırdı.

Barbaros “Evelallah” şarkısı ile ilgili, “Hayatımda gittiğim ilk konser, Barış Manço konseridir. Seneler önce o konserde çektirdiğimiz fotoğraf hala sosyal medyamda duruyor. Müziğe başlama sebeplerimdendir Barış abi. Bundan seneler sonra ” Mançoloji” için geri vokal yapmaya gittiğimde birlikte çok duygulanmıştık” diyor.

Söz ve müziği Barış Manço’ya ait olan Evelallah’ın düzenlemesi Volga Tamöz’e ait.,

Daha önce yayınladığı albüm ve teklilerle müzikseverlerin beğenisini toplayan Barbaros’un yeniden yorumladığı “Evelallah” DMC etiketiyle tüm digital platformlarda yayında…

Tuncay AKTAŞ

Haziran 12th, 2021

No comments

Comments are closed.