Aktif Güncel

BERNA ”AŞK MEVSİMİ”

BERNA ”AŞK MEVSİMİ”

SİZCE YILDA KAÇ MEVSİM VAR?

Bence yılda 5 mevsim var ama öyle bir mevsim ki “Aşk Mevsimi” sonsuzluğa işaret ediyor adeta. Örneğin “yaz aşkı” denildiğinde, insana bir başı, bir sonu olduğunu ve bir gün biteceğini hissettiriyor. Aşk ise benim gözümde bir mevsime sığamayacak kadar ömürlük…

Müzik yolculuğumuz da ömürlük olsun diye söz ve müziği bendeniz Berna Duvarcı’ ya ait olan “Aşk Mevsimi” adlı ilk tekli şarkımız ile çıktık yola.

“Aşk Mevsimi” tüm digital platformlarda yerini aldı. Siesta Balkanpark’ ta gerçekleştirilen, çekimlerini Ons Yapım’ın üstlendiği, Bülent Malkoç yönetmenliğindeki klibimiz gösterime sunuldu. Bir haftada çekim ve kurgusu tamamlanan klibimize 8 kişilik tiyatro oyuncu kadrosu eşlik etti. Hem şarkıya hem de mevsime uygun rengârenk, kıpır kıpır bir klibe imza atıldı. Klip, Youtube Ons Yapım kanalında ve tüm sosyal medya mecralarında yayınlanmaya başladı.

Berna kimdir diye sorarsanız eğer,
87, İzmir doğumluyum ama 14 yıldır Bursa’da ikamet ediyorum ve kendimi Bursa’lı gibi hissediyorum. Müziğe, lise yıllarımda başladım, yaklaşık 18 yıldır müzik hayatımın içinde ben de müziğin içindeyim.
Lise yıllarımda gitar eğitimi ile müziğe ilk adımı attım. Eş zamanlı olarak İzmir Bergama Belediyesi Konservatuarı’ nda Türk Sanat Müziği korosunda yer aldım ve koristlik ve solistlik yaptım. Trt İzmir radyosu sanatçısı Oğuz Özvardar’ ın ve Ege Üniversitesi konservatuarı öğretim görevlisi Süha Yıldırım’ın öğrencisi olma şansı elde ettim. İzmir’de yaşadığım sürede müzisyen arkadaşlarım ile büyük bir orkestra kurduk ve yıllarca canlı performanslar gerçekleştirdik.

2006 yılında Bursa’ya gelmemle birlikte Bursa Nilüfer Kent Konseyi TSM grubunda koristlik ve solistlik yapmaya devam ettim. Bugün yapımcım olan arkadaşım, dostum Onur Severgün ile Bursa da faaliyet gösteren yerel televizyonlarda da birlikte başarılı yapımlara imza attık. Son 1 yıldır ise sözü ve müziği bana ait olan şarkılar yazıyorum. Paylaşmanın değerine çok inanan biriyim bu yüzden yazdığım şarkıların sandıkta kalmasını istemedim ve “Aşk Mevsimi” ile güzel bir başlangıç yaptık. Arayı çok uzatmadan diğer şarkılarımı da dinleyenlerin beğenisine sunmak bu yolculuktaki hedefim.
Ama şimdi zaman “Aşk Mevsimi” …

Radyoaktif

Temmuz 17th, 2020

No comments

Bir cevap yazın