Magazin Haberleri

CENK YÜKSEL’DEN HAYRANLARINA YAZ SÜRPRİZİ

CENK YÜKSEL’DEN HAYRANLARINA YAZ SÜRPRİZİ

Sevilen sanatçı Cenk Yüksel’in uzun zamandır üzerinde çalıştığı ”Hadi Şansım ” adlı maxi single çalışmasını müzikseverle buluşturdu. Maxi single çalışmasında Bre Kör Dünya, Güle Güle ve Hadi Şansım şarkıları yer alıyor. Bre Kör Dünya ve Güle Güle şarkılarında usta müzisyen ve aranjör Gökalp Gökmen , Hadi Şansım şarkısında ise yine usta müzisyen ve aranjör Yılmaz Şallıel imzaları bulunuyor.

Hadi Şansım adlı üç şarkıdan oluşan maksi single çalışmasına Mert Özkan yönetmenliğinde Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bir Film-Klip çekildi. Üç şarkının birleştirilerek bir hikayenin anlatıldığı klipte 12 oyuncu Cenk Yüksel’e eşlik etti.

Uzun aradan sonra müzikseverlerle buluşmaya hazırlandığı için heyecanlı olduğunu dile getiren Cenk Yüksel ” birbirinden değerli şarkıları hazırlayıp sunduğumuzda, ikinci klibi çekene kadar albümde yer alan tüm şarkıların tüketildiği bir dönemdeyiz. Bu süreç bende, seneler öncesinde sadece Michael Jackson’ın yaptığı tarzda hikayesi olan bir klibi hayata sokma fikrini uyandırdı. Türkiye için yeni olan bu anlayışın tematiği tek bir içerikle üç şarkının da kliplenmesi ve bir hikaye örgüsüyle kısa film olarak da anlatılmasıydı.. İşte bu sebeple ben yenilikçi ve radikal yaklaşımda bulunarak böyle bir çalışmayı hayata geçirdim. Türkiye’de ilk kez denenen klibime ve tabii ki şarkılarıma çok güveniyor ve insanlara yeni şeyler yaratması konusunda ilham vermeyi amaçlıyorum” dedi.

Türkiye’nin kısa film konseptli ilk klibi Purpleandmore etiketiyle 16 Haziran’da Purpleandmore Youtube kanalo ve tüm dijital platformlarda müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

Tuncay AKTAŞ

Haziran 11th, 2022

No comments

Comments are closed.