Magazin Haberleri

CEYLAN ERTEM ”DÜNYA HEVESLİSİ”

CEYLAN ERTEM ”DÜNYA HEVESLİSİ”

Ceylan Ertem; paylaştığı 7 stüdyo albümünden, onlarca harika sanatçı ve grup ile gerçekleştirdiği işbirliklerinden, tekli çalışmalarının ardından solo kariyerine ‘Dünya Heveslisi’ ile devam ediyor.

Dünya Heveslisi içinde iki yeni şarkı barındırıyor. ‘Datlım Gıymatlım’ sözü ve müziği Türkiye’nin en değerli ozanlarından Sezen Aksu’ya, Yalnızlık Ölüm Boyu’nun sözü Yelda Karataş’a, müziği Cenk Erdoğan ve Ceylan Ertem’ e ait. Düzenlemelerde memleketin en yetenekli aranjörlerinden Serhat Şensesli ve Cenk Erdoğan, mastering’ de ise Barış Büyük’ün isimlerini görüyoruz.

Maxi single ‘Dünya Heveslisi’ fotoğrafları için Begüm Koçum’un kameralarının önüne geçen Ceylan Ertem, kapakta ünlü illustratör Sadi Güran’ ın tasarımı olan tacı ile görülüyor. Datlım Gıymatlım’ ın klibinde yönetmen koltuğunda yine Begüm Koçum oturuyor. Video klipte Ceylan Ertem’ e, Cenk Erdoğan’ın yetenekli kızı Zeyno Erdoğan eşlik ediyor.

Ertem, Dünya Heveslisi ismini neden seçtiğini açıklarken şu ifadeleri kullanıyor;

“Zor günlerden geçerken iki yol vardı önümde. birisi bu zorluklardan bahsetmek, diğeri daha renkli ve pozitif bir pencereden bakarak insanları biraz olsun hafifletmek. Yalnızlık Ölüm Boyu ismi itibariyle ne kadar karanlık duyulsa da aslında ‘ben olmasam bile birileri aşkı ve sevgiyi yakalasın, bunu diliyorum’ diyor. Datlım Gıymatlım ise o aradığımız kaliteli pop soundu ve eğlenceli içeriğiyle kalbimize bir ferahlık hissi konduruyor.
Bizler başımıza ne gelirse gelsin, nasıl sınavlardan geçersek geçelim, hayata ve hayallerine sıkıca tutunan, barışa ve kardeşliğe inanan dünya heveslileriyiz.

Bizi kimse korkutamaz, çürütemez ve öldüremez.
İçimizdeki ‘yaşamak’ arzusunu çalamaz!”

Yapımcılığını Ceylan Ertem ve Neu Events’in yaptığı, Wovie’nin dağıtımını üstlendiği, Dünya Heveslisi tüm dijital platformlarda paylaşılacak.

Tuncay AKTAŞ

Ekim 10th, 2020

No comments

Bir cevap yazın