Aktif Güncel

DEMET SAĞIROĞLU – “AÇIK ÇAY”

DEMET SAĞIROĞLU – “AÇIK ÇAY”

Benzersiz ve duygu yüklü sesi ile Türk Pop Müziği’nin eşsiz yorumcularından biri olan Demet Sağıroğlu uzun süren sessizliğini bozarak bu yaz kendisini özleyenlere “AÇIK ÇAY” isimli yepyeni single çalışması ile sesleniyor.

Müzik çalışmalarına bir süredir Amerika’da devam eden Demet Sağıroğlu’nun hazırlamakta olduğu yeni albümü öncesi paylaştığı şarkısı “Açık Çay” gerek sözleri ve gerekse düzenlemesi yönünden birçok sürprizi içinde barındırıyor. Ülkemizde örneği nadir bulunan “Gipsy Jazz” türündeki şarkının bestesi Sadettin Dayıoğlu’nun, sözleri ise Demet Sağıroğlu ve Sadettin Dayıoğlu’ nun ortak imzasını taşıyor. “Açık Çay” herkesin aşina olduğu “Katibim” isimli eserin introsu ile açılırken, “Buluşsak Sokaklar Gibi” dizelerinde ise ölümsüz şair Cemal Süreyya’ yı anıyor.

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan single çalışmasının prodüktörlüğünü Hakan Eren üstlenirken, düzenlemede Feryin Kaya ve Burak Irmak imzası bulunmakta. Blue-Kit Stüdyolarında kaydedilen şarkının mix ve masteringi Özgür Yurtoğlu’na ait. Gürkan Kahraman’ın fotoğrafladığı single çalışmasının kapak tasarımı ise Özlem Semiz’in imzasını taşıyor.

Son zamanlarda çektiği başarılı kliplerle adından sıkça söz ettiren Gökhan Özdemir yönetmenliğinde çekilen video klipte Demet Sağıroğlu’na, swing dansçıları ve Akay Üstünel koreografisi ile modern dansçılar eşlik ettiler. Klibin finalinde ise Sağıroğlu’nun, sanatçı dostları ile kamera karşına geçtiği video klip Ossi Müzik youtube kanalında ve TV’lerde gösterimde.

Demet Sağıroğlu, herkesin içini coşturan yeni single çalışması ile bu yaz hem sevenlerinin hasretini sonlandırıyor hem de onlara bir “AÇIK ÇAY” söylüyor.

AÇIK ÇAY
Yerime koysan kendini,
Tanısan, görsen benden seni
Yakalasan kalbimin ritmini…
Onca film niye çekildi?
Onca roman yazılıp çizildi!?
Aşk eskilerde kalmış olabilir mi?
Kim var orada?
Aşkın en güzeli
Mucizeler bu kez erkenden mi geldi?
Bir açık çay söylese şair bari
Buluşsak sokaklar gibi…
Okuma bugün, at gazeteyi
Dinleme, değiştir haberleri
Hayat zaten alt yazında gizli…
Akışta yelkenler fora
Hiç toplama kalsın orada
Aşk ille siyah beyaz giyinmez ki!

Söz: Demet Sağıroğlu – Sadettin Dayıoğlu Müzik: Sadettin Dayıoğlu Düzenleme: Feryin Kaya-Burak Irmak
**İntro melodi: Katibim
**”Buluşsak sokaklar gibi” dizelerinde Cemal Süreyya’ nın ‘Dört Mevsim’ şiirine atıfta bulunulmuştur.

Radyoaktif

Temmuz 16th, 2018

No comments

Bir cevap yazın