Magazin Haberleri

DİCLE OLCAY HELE BİR DOKUN HELE BİR YAN

DİCLE OLCAY HELE BİR DOKUN HELE BİR YAN

DİCLE OLCAY’DAN AKUSTİK COVER

Sözü ve müziği Sezen Aksu’ya ait olan Hele Bir Dokun Hele Bir Yan’ı Dicle Olcay yeniden yorumladı. Şarkı tüm digital platformlarda ve Dicle Olcay’ın YouTube kanalında yayında…

30 Kasım 1989’da İzmir’de doğdu. 8 yaşında Nursal Birtek’den solfej, bono ve keman dersleri almaya başladı. 2007 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünü kazandı. Bununla birlikte profesyonel sahne hayatı başlamış oldu. 2011 yılında O Ses Türkiye yarışmasına katıldı. Jüri üyelerinden Murat Boz’u seçti ve yarışmanın sonlanmasıyla birlikte, kendisinin orkestrasına dahil olup vokalistlik yapmaya başladı.

2014’te Murat Boz’la eş zamanlı olarak başta Bengü olmak üzere birçok sanatçının vokalistliğini yaptı. 2017 yılında, ilk single çalışması olan ‘Zamanında’yı çıkardı. Hemen ardından Fi dizisinde ‘Aç Kapıyı Gir İçeri’ şarkısını ve Ufak Tefek Cinayetler dizisinin jenerik müziği olan Maktül’ü seslendirdi. Daha sonra ‘Dizinin Dibi’ ve ‘Bu Saatten Sonra’ singlelarını çıkaran Olcay, şimdilerde coverladığı akustik şarkıları YouTube kanalında ve tüm diğer dijital platformda dinleyenleriyle paylaşıyor.

Tuncay AKTAŞ

Ekim 24th, 2021

No comments

Comments are closed.