Magazin Haberleri

EZGİ KÖROĞLU ”GERİ DÖNEMEM”

EZGİ KÖROĞLU ”GERİ DÖNEMEM”

Hollanda’da yaşayan sanatçı Ezgi Köroğlu’nun ilk teklisi Geri Dönemem piyasaya çıktı. Tüm dijital ortamlarda dinleyiciyle buluşan şarkı çıktığı gün Spotify Taze listesinde birinci sırada yerini aldı. New Music Friday listesine de alınan Geri Dönemem dinleyiciden yoğun ilgi gördü.

Söz ve müziği Ezgi Köroğlu’ya ait şarkının düzenleme ve prodüktörlüğünü Genco Arı üstlendi. 2021 yılı boyunca her ay bir tekli yayınlamak üzere yola çıkan ikili çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyor. Son derece kendine has bir dokusu, atmosferi ve tınısı olan şarkıların ilki Geri Dönemem için bir de video klip hazırlandı.

Beş yıldır Hollanda’nın önde gelen konser salonlarında birbiri ardına başarılı konserler veren sanatçı YouTube kayıtları ve özellikle Avrupa’da gerçekleştirdiği ‘Tribute to Sezen Aksu’ konserleriyle adından sıkça söz ettirdi.

Şarkılarını LUCE adı altında bağımsız olarak yayınlama kararı almış olan sanatçı büyük reklam kampanyaları yerine dinleyicinin gerçek beğenisi ve ilgisine şarkılarını emanet etme düşüncesiyle yola koyuldu.

Trabzon doğumlu sanatçı doğduğu topraklarla bağını hiç kopartmaksızın İstanbul, Milano ve Floransa’dan sonra Amsterdam’a yerleşti ve 5 yıldır Amsterdam’da yaşamakta. Kendine ait şarkılarında Türkiye’nin kültürel zenginliğini uluslararası etkilerle harmanlayıp kendine has bir dünya kurmaya çalışan sanatçı uluslararası alanda sahne performanslarını başarıyla sürdürmekte.

GERİ DÖNEMEM KÜNYE
Lyrics & Music : Ezgi Koroglu
Producer : Genco Ari
Co Producer : Burcu Kaytmaz Ari
Arrangement: Genco Ari
Bass : Genco Ari
Ac.Guitar : Metehan Kôseoglu
Electric Guitar : Metehan Kôseoglu
Percussion : Omer Arslan
Drums : Genco Ari
Sound Engineer: Genco Ari / Oguz Doger
Edit : Genco Ari / Oguz Doger
Mixing : Genco Ari
Mastering : Genco Ari Production
Studio : Genco Ari Production Studio
Project Assistant: Oguz Doger

Tuncay AKTAŞ

Şubat 3rd, 2021

No comments

Bir cevap yazın