Aktif Güncel

“FATİH ERKOÇ” ♫ BEŞİNCİ BOYUT ♫

“FATİH ERKOÇ” ♫ BEŞİNCİ BOYUT ♫

Sanat hayatında 50. yılına yaklaşan Fatih Erkoç, sevenlerinin karşısına 5.Boyut adlı albümüyle çıkıyor. DMC etiketiyle Ocak ayının son haftası piyasada olacak albümde 13 eser yer alıyor.

2016 Temmuz ayında yakalandığı kanser hastalığını sevenlerinin destekleriyle yenen Erkoç, tedavi süresince bestelediği yeni şarkılarıyla sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Doğan Müzik etiketiyle raflardaki yerini alacak olan albümde 13 parça bulunuyor.

Söz ve müziği Fatih Erkoç’a ait 11 parçanın yer aldığı albümde, sözleri Ayşe Birgül Yılmaz ile söz, müzik ve düzenlemesi Eflatun’a ait birer eser de yer almakta.

Yorumculuğu kadar müzisyenliği ile de dikkat çeken Fatih Erkoç, bu albümde canlı enstrümanların tümünü kendisi çaldı. Mefa stüdyolarında kaydedilen, düzenleme ve mixleri Fatih Erkoç tarafından yapılan albümün masteringi ise Tarık Ceran tarafından yapıldı.

Erkoç’un tedavi süresi boyunca yaşadıklarının işlendiği albümünün, fotoğraf çekimleri, Uludağ Milli Park’ında Çağatay Ok tarafından, klip çekimi yine Bursa’da tarihi bir konakta yönetmen Deniz Demir ve ekibi gerçekleştirildi.

Radyoaktif

Şubat 1st, 2018

No comments

Bir cevap yazın