Magazin Haberleri

FİKRİ KARAYEL ”BİTMEZSE KIŞ”

FİKRİ KARAYEL ”BİTMEZSE KIŞ”

Fikri Karayel’den Yeni Albüm Habercisi “Bitmezse Kış” Yayında

Fikri Karayel, 2020 yılında art arda yayınladığı “Öl De Öleyim” ve “İyi Geliyor” teklilerinin ardından merakla beklenen II. stüdyo albümü “Uzaktan’ın” hazırlıklarını tamamladı. Sanatçının 9 şarkıdan oluşan bu albümünün habercisi “Bitmezse Kış” 12 Şubat’ta dinleyici ile buluşuyor.

Son yıllarda farklı yorumcuların seslendirdiği şarkılara da hayat veren, şarkı yazarı kimliği ile ön plana çıkan Fikri Karayel, söz ve bestesinde bu kez Ceren Deniz ve Serhan Bülbül ile ortak çalıştığı ‘Bitmezse Kış’ ile ayrılık teması ve kış metaforunu, pop- elektronik öğeler ve gitarlarla harmanlayarak müzikseverler ile paylaşıyor.

Fikri Karayel, “Bitmezse Kış”ın video klibi için İdil Dizdar ve Sait Dağdeviren yönetmenliğinde kamera karşısına geçti. Şarkının havasının farklı resimler ile verildiği klip stüdyoda farklı konseptlerde çekildi. Sanatçının kapak ve imaj fotoğrafları ise başarılı fotoğrafçı Fethi Karaduman imzası taşıyor.

Fikri Karayel’in II. stüdyo albümüne öncülük eden, albümün ilk teklisi “Bitmezse Kış”, DokuzSekiz Müzik yapımcılığında tüm dijital platformlarda yayında.

Söz : Fikri Karayel & Ceren Deniz
Müzik : Serhan Bülbül & Fikri Karayel
Düzenleme : Tolga Erzurumlu
Gitarlar : Serhan Bülbül
Vokal Kayıt : Ümit Kuzer
Mix & Mastering : Özgür Yurtoğlu

Tuncay AKTAŞ

Şubat 17th, 2021

No comments

Bir cevap yazın