Magazin Haberleri

GÖKHAN TÜRKMEN’DEN DISCO FUNK ALBÜM “7” #iyiyaşa

GÖKHAN TÜRKMEN’DEN DISCO FUNK ALBÜM “7” #iyiyaşa

Pandemi sürecinde durmaksızın üretimleriyle dikkat çeken Gökhan Türkmen, enternasyonal sounda sahip disco funk tarzındaki albümü “7” ile 4 Haziran’da tüm dijital platformda yerini alıyor. #iyiyaşa mottosuyla yaza giriş yapan albümün ritmi yaşamın özgürlüğünü temsil ederken, ritmi yakalayan herkesi de dansa davet ediyor.

Yenilikçi sound denemeleriyle dikkat çeken yedi şarkılık albüm, söz ve müzikte Gökhan Türkmen ve Mert Carim, düzenlemede ise Genco Arı imzası taşıyor. 2021’den 1970’lere uzanan disco, deep house, rocknroll, funk ve groove gibi zengin soundlara sahip analog kaydedilen albüm, dönemleri birbirine bağlayan köprü görevini amaçlıyor. Pandemi sürecinde evde üretilerek #iyiyaşa mottosu ile yola çıkan 7, dinleyicilere bir adamın özgürlüğünün hikayesini şarkılarla sunuyor.

2020 yazına damga vuran “Deli” şarkısının da dahil olduğu “7”, ev ortamında titizlikle üretilirken albümün disco tarzındaki keyifli çıkış şarkısı “Şerefine”, ritmi hayatlarımıza yeniden katarak birlik ve beraberliği vurguluyor. “Şerefine” şarkısının dinamik video klibi ise 7 Haziran’da Murat Joker yönetmenliğinde izleyicilerle buluşuyor.

ŞEREFİNE
Lyrics : Mert Carim
Music : Gökhan Türkmen

Kendinden geçsen
Birkaç nefes alıp ver
Çok daraldıysan
Bulutlarda bak düşler
Her şeyden vazgeçsen
Zinciri kırıp gitsen
Çok inandıysan ilk günden
Uzaklarda bak sesler
Bak şimdi ne fark eder
Her şeyi kaybettikten sonra
Zaman zaten yoluna gider
Yılları verdikten sonra
Haydi! Kalk, dans et, sussunlar
Bizi boş ver uzakta bulsunlar
Bırak rüzgâr ısıtsın içini hepten
Şerefine güneşte kadehler
Şerefine serindeyse…
Şerefine düşündeyse…
Şerefin ellerindeyse…
Şerefine güneşte kadehler!

Tuncay AKTAŞ

Haziran 12th, 2021

No comments

Comments are closed.