Magazin Haberleri

HAVA SOĞUK MÜZİK SICAK GÜLİZ AYLA “AL YORGUN KALBİMİ” İLE HERKESİ DANS ETTİRECEK

HAVA SOĞUK MÜZİK SICAK GÜLİZ AYLA “AL YORGUN KALBİMİ” İLE HERKESİ DANS ETTİRECEK

Güliz Ayla sözünü kendi yazdığı ve bestesini Cemre Kabaş ile yaptığı Al Yorgun Kalbimi adlı teklisini 21 Ocak Cuma günü müzik severlerle buluşturuyor. Güliz Ayla kışın en soğuk günlerinde bu şarkıyla herkesi dans ettirecek

Olmazsan Olmaz, Bahsetmem Lazım, Gelsin Öpsün Kalbimi ve Sevgilim gibi şarkılarla dinleyicilerinin gönlünde taht kuran Güliz Ayla, Al Yorgun Kalbimi adlı yeni teklisiyle soğuk kış günlerini enerjisiyle ısıtacak. Sözleri Güliz Ayla’ya, müziği Güliz Ayla ve Cemre Kabaş’a ait şarkıya Ata Bornova ile Mehmet Mutlu’dan oluşan Alaca’nın yaptığı düzenleme 70’lerin diskosuyla günümüzün modern sound’unu bir araya getiriyor. Ortaya çıkan dinamik yapı dinleyenleri dansa davet ediyor.

Romantik sözleriyle dikkat çeken Al Yorgun Kalbimi’yi 2 yıl önce yazdığını söyleyen Güliz Ayla “Akustik ve bundan çok daha yavaştı ilk hali. Nakaratı bambaşkaydı. Ama düzenlemesini yapan Alaca’yla tanışınca daha dinamik hallerin yakışacağını düşündüm” diyor. Bu aylarda daha çok slow şarkıların yayınlanması bir gelenekken Güliz Ayla’dan bir ters köşe geliyor. Ayla, “Kış boyu dans ihtiyacını karşılayacak bir şarkı” sözleriyle bizi neşelenmeye çağırıyor.

80’LERE IŞINLANDI

Gökhan Özdemir’in yönettiği klip ise Al Yorgun Kalbimi’nin verdiği hisse son derece uygun olarak rengarenk çekildi. Bizi zamanda yolculuğa çıkararak 80’lere ışınlayan Özdemir, Güliz Ayla’ya da döneme uygun bir imaj yarattı. Kalemle sarılan bir kaset ve walkman ile başlayan klipte Güliz Ayla dönemin kıyafet ve aksesuarlarına ek olarak tekerlekli paten giyerek şarkısını söylüyor.

80’lerin modası aerobik fırtınasına da referans veren klipte Güliz Ayla spor kıyafetleri ve saç bandıyla kamera karşısına geçiyor. Sonra da bir mayoyla şezlonga uzanıp güneşleniyor. Güliz Ayla “Klip setlerinde hep üşüyen taraf oluyorum seçimlerim yüzünden. Yine kış ortası bir klipte mayo giydiğim için kendi kendimize güldük. Ne zaman mevsimine göre giyinip klip çekeceğim ben?” sözleriyle ekip arkadaşlarını güldürdü.

Söz : Güliz Ayla
Müzik : Güliz Ayla, Cemre Kabaş
Düzenleme, Prodüktör : Alaca (Ata Bornova, Mehmet Mutlu)

Tuncay AKTAŞ

Ocak 29th, 2022

No comments

Comments are closed.