Magazin Haberleri

KENAN DOĞULU SAHNESİNDEN MÜZİK DÜNYASINA YENİ BİR İSİM ‘DUYGU SOYLU’

KENAN DOĞULU SAHNESİNDEN MÜZİK DÜNYASINA YENİ BİR İSİM ‘DUYGU SOYLU’

Bugüne kadar müzik dünyasına vazgeçilmez sesler kazandıran Kenan Doğulu sahnesinin yetiştirdiği en yeni isim; ‘Duygu Soylu’ ilk albümü Kara Elmas ile müzik platformlarında yerini aldı.

Kenan Doğulu’nun yapımcılığını üstlendiği, güçlü sesi ve kendine özgü yorumuyla müzik dünyasının en kuvvetli isimlerinden biri olmaya aday olan Duygu Soylu, Kara Elmas ismini verdiği albümüyle müzikseverlerle buluşuyor.

Caz, funk, R&B ve pop müzik yorumcusu, piyanist ve besteci Duygu Soylu’nun canlı çalınarak kaydedilen Kara Elmas albümü, zamansız düzenlemeleri ve hiçbir zaman güncelliğini kaybetmeyecek parçalarıyla dinleyenleri kendine hayran bırakıyor.

Tüm düzenlemelerin Kenan Doğulu’ya ait olduğu dokuz eserin yer aldığı albümde sözleri Duygu Soylu’ya ait olan ‘Oldu Olacak’ ve ‘Kara Kaşık’ şarkılarının yanı sıra Kenan Doğulu’nun imzasını taşıyan ‘Rüzgar Gibi Geçti’, ‘İncilerin Dökülür’, ‘O İş Bende’, ‘Dediydin’, ‘Can Kenarı’ ve ‘Şımart Beni’ parçaları bulunuyor. Ayrıca albümde yer alan Tuğrul Eylül Cerrahoğlu, Ceylan Ertem, Kenan Doğulu ve Sadettin Dayıoğlu’nun sözlerini birlikte yazdığını ve müziğini Evrencan Gündüz’ün bestelediği ‘Senlensem Ya’ parçası da hit olmaya aday.

Güçlü hislerin etkisiyle yeni bir aşka dair daveti anlatan ‘Oldu Olacak’ çıkış şarkısının klibi ise bizi Duygu Soylu’nun renkli dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor. Çetin Yılmaz tarafından yönetilen klipte kullanılan efektler elle yapılan çizimlerin animasyon ve tracking tekniği kullanılarak 2D formatına tamamen dijital olarak adapte edilmesiyle ortaya çıktı. İstanbul’da çekilen klibin görüntü yönetmeni koltuğunda da Çetin Yılmaz oturuyor.

Etkileyici sesinin yanında keman, yan flüt, piyano ile müziğin her anını doyasıya yaşatan Duygu Soylu, zamansız yorumunu kattığı Kara Elmas albümüyle dinlemelere doyamayacağınız bir müzik ziyafeti sunuyor.

Caz, funk, R&B ve pop müzik yorumcusu, piyanist ve besteci Duygu Soylu İzmir’de doğdu. İzmir Dokuz Eylül Konservatuvarı, İzmir Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi’nde piyano, yan flüt ve şan eğitimi aldıktan sonra Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera – Şan Bölümü’nden mezun oldu.

Müzik eğitimine başlamasından itibaren birçok mekan ve organizasyonda sahne aldı. Üniversite yıllarında kendisine gelen teklifle Kenan Doğulu’ya vokal yapmaya başladı. “Ve Kazanan” ile “O Ses Türkiye” yarışmalarında vokal koçluğu yaptı. Aynı zamanda Tan Sağtürk Akademi’de popüler müzik ve şan dersleri verdi. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve İstanbul Kent Orkestrası’nda çeşitli eserler seslendirmesinin yanı sıra birçok reklam jingle’ı seslendirdi.

Kenan Doğulu, Evrencan Gündüz ve Ceylan Ertem albümlerinde vokalist olarak yer alan Soylu, 2016 yılında Doğan Canku ile 50 Yıl albümündeki “Çağlayan ile Sohbet” ve Miras – 24 Ayar adlı EP’de “Kol Düğmeleri” adlı şarkıları seslendirdi. Birlikte çalıştığı diğer isimler arasında Ajda Pekkan, Ozan Doğulu, Aşkın Arsunan ve Garo Mafyan yer almaktadır.

Facebook Comments

Tuncay AKTAŞ

Ağustos 1st, 2020

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir