Aktif Güncel

KEREM BERBEROĞLU “DÖN GEL”

KEREM BERBEROĞLU “DÖN GEL”

1993’de İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlarında, annesi müziğe ve sahneye ilgisini fark ederek Akm’de bir opera temsiline götürdü. Sahne, ışıklar, gösterişli kıyafetler, tiyatral şarkılar O’nu büyüledi. O da büyüyünce sahnede olacaktı. Ve kararlıydı.

14 yaşında gitar ve türevlerini çalmaya başladı. (Akustik, klasik, bas, elektronik gitar) İlk müzik grubunu kurarak 15 yaşında sahne aldı. Bahçeşehir Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunu olan Kerem Berberoğlu, okul dönemi boyunca Taksim’de bir çok barda sahne aldı. Aynı anda, aktif olarak birçok farklı grupla çalıştı. (Fingerbang, Giorgio, Zibidi …) Ancak yıllar içinde, istediği hayaline geciktiğini fark ederek, solo kariyeri için planlamalar yapmaya başladı.

Okulda , Celal Eldeniz hocadan seçmeli dersler almasının ötesinde, bölüm derslerinin araştırmalarının yarısından fazlasını müzik üzerine yaptı. Müzik tarihini, teorisini, toplumların ve bireylerin müziği algılayış biçimleri farklılıkları, Türkiye müzik endüstrisi vb… konular üzerine kendini geliştirdi ve geliştirmeye devam ediyor.

2019’da İlk teklisi “Ona” DMC etiketiyle yayımlandı. Söz ve müzik Emre Aksu, düzenleme Erdinç Şenyaylar’a ait.

Şimdi, ikinci teklisi ‘Dön Gel’ DMC etiketiyle tüm dijital platformlarda yer aldı. Söz ve müziği Emre Aksu’ya, düzenlemesi Erdinç Şenyaylar’a ait şarkıda, klasik, elektro gitarları Erdinç Şenyaylar, Kemanlar da Reşat Şenyaylar Yaylı Grubu çaldı . Klip Omid Saghafi yönetmenliğinde çekildi.

Radyoaktif

Aralık 22nd, 2020

No comments

Bir cevap yazın