Magazin Haberleri

MERİH ERMAKASTAR ”KALBİM”

MERİH ERMAKASTAR ”KALBİM”

Merih Ermakastar’ın Yeni Single’ı ‘Kalbim’

Müzisyen, oyuncu ve seslendirme sanatçısı Merih Ermakastar, yepyeni single çalışması ”Kalbim” ile sessizliğini bozuyor. Retro ve günümüz pop müziğinin başarılı bir kombinasyonu olan Kalbim, yarım kalmış ama unutulamamış bir aşkı anlatan sözleriyle dinleyenleri kalbinden yakalayacak.

Müzisyen, oyuncu, ve seslendirme sanatçısı Merih Ermakastar, Gidenin Suçu Yok adlı son albümünün ardından müzik sahnesine söz ve müziği kendisine ait “Kalbim” single çalışmasıyla geri döndü. Yarım kalmış ama unutulamamış bir aşkı anlatan Kalbim, retro ve günümüz pop müziğinin başarılı bir kombinasyonu. Derin bir kalp sızısını anlatan ve dinleyeni içine alan sözleri, temposu yüksek ve umut veren nakarat kısmıyla ustaca birleşirken dinleyenleri duygu yolculuğuna çıkartıyor. Şarkı, klibiyle de romantizm rüzgarları estiriyor.

Müzisyenlik serüvenini hem sesi hem trompetiyle sürdüren Ermakastar, 20 yıl önce vokalist olarak sahnelere adımını attı. Önce Cenk Eren sonrasında ise uzun yıllar Serdar Ortaç ile çalıştı. 2010 yılında Yasaksın ve Serdar Ortaç imzalı Hazan Yeri parçalarının bulunduğu single çalışması ile hayranlarına ulaşan Ermakastar, daha sonra Ossi Müzik etiketiyle sözü ve bestesi kendisine ait olan Hiç Özür Bekleme isimli single’ı ile sevenleriyle buluştu. 2011 yılında, sözü bestesi Serdar Ortaç ve kendisine ait olan Veresiye Sevda parçasının da yer aldığı Gidenin Suçu Yok albümünü çıkardı. Bu albümden Gidenin Suçu Yok, Gidiyor musun? ve Aşkın Meselesi parçalarına çektiği kliplerle televizyonlarda ve müzik listelerinde uzun süre yer aldı. Kendi albüm çalışmalarının yanı sıra 2011 yılında Emre Altuğ’un “Zil” isimli albümünde yer alan “Hastasıyım” adlı şarkı için katkıda bulundu.

Hayranlarının uzun süredir beklediği sanatçı, “Kalbim” ile müzik piyasasına duygusal bir dönüş yaptı.

Tuncay AKTAŞ

Nisan 10th, 2022

No comments

Comments are closed.