Magazin Haberleri

ŞAHKAN “BU YOLDA”

ŞAHKAN “BU YOLDA”

Şahkan, “Bin Yıldız” isimli ilk single’ının ardından iki şarkıdan oluşan “BU YOLDA” isimli maxi single’ı ile müzikseverlerle buluşuyor.

Maxi single’a ismini veren “BU YOLDA” nın sözleri Şahkan’a ve Gökhan Özdemir’e, müziği Şahkan’a, düzenlemesi Sadun Ersönmez’e ait.

Bas gitar riffleri üzerine oryantalist havada düzenlenen şarkının mix ve mastering’i Arzu Alsan tarafından yapıldı. Maxi single’ın ikinci şarkısı ise sözleri Fecri Ebcioğlu’na, müziği Marc Aryan’a, düzenlemesi Arzu Alsan’a ait olan “Kalbin Yok mu?”.

Şahkan “BU YOLDA” single’ının kapak fotoğrafı için yönetmen Gökhan Özdemir’in, imaj fotoğrafları için moda fotoğrafçısı Metin Bakırkaya’nın objektifine poz verdi. Single’ın kapak tasarımı Özlem Semiz tarafından hazırlandı.

Prodüktörlüğünü Hakan Eren’in, proje koordinatörlüğünü Pelin Kakırman’ın yaptığı “BU YOLDA” single’ının video klibi Gökhan Özdemir’in yönetmenliğinde; sahili, longoz ormanları ve gölleriyle muhteşem bir doğaya sahip olan Kırklareli İğneada’da çekildi. Üç günde tamamlanan çekimlerde hayatı sorgulayan bir genci canlandıran Şahkan’ı, eğlenceli bir yol hikayesinin içinde izliyoruz.

ŞAHKAN – BU YOLDA
Çok sevdim hep
Ağladım arada
Küstüğüm de oldu
Hepsi bir arada
Ben buydum hep
Sevmesem de başta
Denizden korkup
Büyüdüm karada
Yürüdüm, yürüdüm, üşüdüm, düşündüm bu yolda
Övüldüm, sövüldüm, kırıldım, döküldüm, solumdan
Ay ay ay ay ay ay
Azı karar, çoğu zarar
Savaşmadan söyle aşk neye yarar
Olmuyor bak kendimden kaçınca
Ona buna hep kanıp yalana dolana aldanıp
Yürüdüm, yürüdüm, üşüdüm, düşündüm bu yolda
Övüldüm, sövüldüm, kırıldım, döküldüm solumdan
Ay ay ay ay ay ay

Söz : Şahkan – Gökhan Özdemir
Müzik : Şahkan
Düzenleme : Sadun Ersönmez

Tuncay AKTAŞ

Ekim 2nd, 2021

No comments

Comments are closed.