Magazin Haberleri

SEDA EKİCİ VE FIRAT ÇAVAŞ’TAN AKUSTİK BİR DÜET ”YAĞMUR YAĞAR TAŞ ÜSTÜNE”

SEDA EKİCİ VE FIRAT ÇAVAŞ’TAN AKUSTİK BİR DÜET ”YAĞMUR YAĞAR TAŞ ÜSTÜNE”

Çocukluğundan beri müzikle ilgili olan ve hem vokal hem de perküsyon bağlamında kendisini geliştiren Seda Ekici, ilk tekli çıkışını “Iğdır’ın Al Alması” türküsünü akustik bir anlayışla ele alarak dinleyicilerle buluşturmuş ve Doğa İçin Çal 12’de “Deniz Üstü Köpürür” yorumu ile dikkat çekmişti.

Şimdi ise Ekici, Doğa İçin Çal ve Bak Ne Söylicem! projesiyle de bilinen Fırat Çavaş ile düet olarak “Yağmur Yağar Taş Üstüne”yi seslendirdi ve tekli olarak dinleyicilerle buluşturdu.

Çavaş’ın 6 yıldır YouTube’da sürdürdüğü ve Spotify’da da pek çok müzisyene imkan tanıdığı “Bak Ne Söylicem!” projesi kapsamında yayınlanan teklinin düzenlemesi ve gitar icrası Çavaş imzası taşıyor. Ayrıca teklinin Çavaş yönetimindeki klibi, Bak Ne Söylicem! YouTube kanalında de yerini aldı. Bu tekli, aynı zamanda projenin 2022 içinde yayınlanan ilk ürünü oldu.

Halen İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji bölümü öğrencisi olan Seda Ekici, Çavaş ile düet yaptığı yeni teklisini şu sözlerle anlatıyor;

“Sözlerini çok sevdiğim bir türküyü seslendirmiş olmaktan dolayı heyecanlı ve çok mutluyum. Bu türkünün gündelik hayattaki güzellikleri çok samimi bir şekilde dile getirdiğini düşünüyorum. Ondan dolayı bu güzelliği yeniden yaşatmak, hatırlatmak ve dinleyicinin keyfine, zevkine sunmak amacıyla Fırat Çavaş ile bir düet söz konusu olunca bu eseri seçtik. Düet fikri ikimizi de heyecanlandırdı ve birlikte seslendirdik. Sonrası bir takım tatlı gelişmeler, çalışma, hazırlanma ve o anların kıymetini bilmekle geçti. Birlikte bir iş yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Acısıyla tatlısıyla, eksiğiyle ve fazlalığıyla dinlemenizi diliyoruz!”

Seda Ekici & Fırat Çavaş düetiyle “Yağmur Yağar Taş Üstüne” tüm dijital platformlarda.

Tuncay AKTAŞ

Şubat 11th, 2022

No comments

Comments are closed.