Magazin Haberleri

SERTAB ERENER’DEN YENİ ALBÜM ”BEN YAŞARIM”

SERTAB ERENER’DEN YENİ ALBÜM ”BEN YAŞARIM”

SERTAB ERENER’DEN 4 YIL ARADAN SONRA UMUT DOLU YEPYENİ BiR ALBÜM: BEN YAŞARIM

Müzik dünyamızın en popüler kadın yorumcularından, besteci ve söz yazarı Sertab Erener, 2016 tarihli ‘Kırık Kalpler Albümü’nden yaklaşık 4 yıl aradan sonra yepyeni şarkılardan oluşan 13. stüdyo albümü ‘Ben Yaşarım’ı 12 Haziran tarihinde yayınlıyor.

Erener, “120 Dakika, Konser, Gösteri ve Ötesi” sloganı ile 3 yıldır kapalı gişe sergilenen ‘Sertab’ın Müzikali’ne ve konserlerine yaşadığımız virüs salgını sebebiyle ara verirken, ev karantinasında yeni albümünün kaydını tamamladı.

Ağırlıklı olarak kendisinin yazdığı sözlere ve Emre Kula’nın  müziklerine yer verdiği albümde ayrıca her zamanki gibi Ersel Serdarlı imzalı şarkılar var. Ve yeni konuklar da var. Sözleri Sezen Aksu’ya ait ‘Belki de Aşk Lazım Değil’, Redd grubundan Doğan Duru’ya ait ‘Koyudur Karanlığı’ ve sözleri Can Bonomo’ya ait olan ‘Anca Gidersin’ albümün sürprizleri olarak dikkat çekiyor. Daha önce tekli olarak yayınlanan ‘Belki de Dönerim’ ve  Sezen Aksu’nun yazdığı şarkı ‘Kız Leyla’nın da yeraldığı albümü Sertab Erener şu sözleri ile anlatıyor:

”Ne kadar söz, ne kadar duygu birikmiş içimde. Her notasını ilmek ilmek içimde bağlayıp size aktardım. Çok heyecanlıyım. Umarım siz de seversiniz. ” Sertab Erener.

Albüm kapağında kullanılan yağlıboya Sertab Erener portresi ise, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu genç ve yetenekli ressam Dicle Çiftçi’ye ait.

Tuncay AKTAŞ

Haziran 12th, 2020

No comments

Bir cevap yazın