Magazin Haberleri

SILA GENÇOĞLU / ŞARKICI

SILA GENÇOĞLU / ŞARKICI

Sıla’nın yeni albümü ‘Şarkıcı’

Şarkıcı 6 yıl sonra geliyor

Sıla’nın altı yıl aradan sonra sevenleriyle buluşacağı yeni albümü Sony Müzik Türkiye etiketiyle yola çıktı. Albümün habercisi niteliğindeki ilk eser olan ‘Şarkıcı’nın klibi bugün yayınlandı

Müzikteki Sıla hasreti altı yıllık beklemenin ardından sona eriyor. Türk Pop Müziği’nin en güçlü kadın sanatçılarından Sıla’nın yeni albümü tamamlandı. ‘Şarkıcı’ adlı albüm 20 Mayıs’ta Sony Müzik Türkiye etiketiyle dinleyiciyle buluşacak. Albüme adını veren şiir biçimindeki ilk parça olan ‘Şarkıcı’nın klibi bugün (13 Mayıs Cuma) Youtube’da yayınlandı. Albümün habercisi niteliğindeki klip, beş gün önce yayınlanan teaser’ı ile sosyal medyada büyük merak uyandırmıştı.

ŞİİRLE BAŞLAYIP ŞİİRLE BİTİYOR

Sıla’nın prodüktörlüğünü kendisinin yaptığı ‘Şarkıcı’da 15 yeni şarkı yer alıyor. Şiirle açılan ve şiirle kapanış yapan albümün ilk klibi albümle aynı ismi taşıyan açılış parçası ‘Şarkıcı’ya ait. Kendi yazdığı şarkıları seslendiren sanatçının ozan yönüne bir kez daha şahitlik ediyoruz.

Albüme adını veren ‘Şarkıcı’nın sözleri Sıla Gençoğlu’na müziği ise Gürsel Çelik’e ait. Klibi Bedran Güzel yönetmenliğinde Kemerburgaz Kent Ormanları’nda çekildi.

ZENGİN MÜZİKAL MİRAS

Sanatçının yedinci solo albümü olan ‘Şarkıcı’, müzikal birikiminin Anadolu, dünya ezgileri ve ritmlerinin yansıması. Kendi topraklarımızdan başka kıtalara uzanan şarkılar, dünyanın zengin müzikal mirasına selam gönderir nitelikte. Sıla’nın Şarkıcı’dan önceki albümü ‘Mürekkep’ 2016’da yayınlanmıştı.

Tuncay AKTAŞ

Mayıs 20th, 2022

No comments

Comments are closed.