Magazin Haberleri

SONER ARICA’DAN YENİ SINGLE “ESMESİN AYRILIK”

SONER ARICA’DAN YENİ SINGLE “ESMESİN AYRILIK”

Soner Arıca söz ve müziği Yudum’a ait olan “ESMESİN AYRILIK” isimli yeni single’ı ile müzikseverlerle buluşuyor.

“ESMESİN AYRILIK” single’ında aranjör olarak Miraç Kutlu’nun imzası var. Orijinal versiyonundaki etnik duygu korunarak, modern bir soundla düzenlenen şarkının mix ve masteringini Özgür Yurtoğlu yaptı.

“ESMESİN AYRILIK” ın video klibi, şarkının duygusuyla da tamamen örtüşen, Karadeniz’in en el değmemiş noktalarında çekildi. Soner Arıca’yı; Şavşat Karagöl, Borçka Karagöl, Arhavi Çifte Köprüler, Zil Kalesi, Pokut Yaylası, Sal Yaylası, Elevit Yaylası, Çayeli Çeçeva Köyü çağlığında gördüğümüz klip, izleyenlere tam bir görsel şölen sunuyor.

İstanbul’dan 6 kişilik bir ekiple yola çıkılarak Murat Bulut’un yönetmenliğinde, Soner Arıca’nın yardımcı yönetmenliğinde, Can Özmutlu’nun görüntü yönetmenliğinde çekilen video klip Anıl Yıldız’ın prodüksiyonu, Halil İbrahim Kesici’nin rehberliğinde 6.000 km. yol yapılarak tamamlandı.

Soner Arıca’nın, Murat Bulut’un styling’i ile kamera karşısına geçtiği video klipte giydiği kimononun siyah kumaşı tasarımcı Bengü Önder’den temin edildi. Kimononun yaka ve kollarında kullanılan kumaş Rize’den getirildi. Model ve dikim ise zaman zaman Arıca’nın sahne kıyafetlerini tasarlayan Hamza Usta tarafından yapıldı.
Soner Arıca’yı “ESMESİN AYRILIK” single’ının kapak ve imaj fotoğrafları için Can Özmutlu fotoğrafladı.

Soner Arıca yeni single’ını şu sözlerle anlatıyor: “Esmesin Ayrılık’ı ilk duyduğumda annemin çocukluğuna dair anlattığı anıların, zihnimde oluşan görsellerine bir fon müziği oluşturduğunu hissettim. Bu şarkı annemin çocukluğuna bir armağan… Yıllar önce ‘Yüreğime Ektim Seni’ klibini Fatsa’da çekmiş, babama ve Fatsa’ya ithaf etmiştim. Şimdi ise bu klibi anneme ve Karadeniz’e ithaf ediyorum.”

Soner Arıca “ESMESİN AYRILIK” single’ı; Arıca Müzik etiketiyle, 14.5.2021 Cuma günü tüm yasal dijital müzik platformları aracılığıyla müzikseverlerle buluştu.

Tuncay AKTAŞ

Mayıs 29th, 2021

No comments

Comments are closed.