Aktif Güncel

TAYLAN ÜLGER – “ÇIK HADİ”

TAYLAN ÜLGER – “ÇIK HADİ”

Taylan Ülger birçok star ismin vokalistliğini yaparak profesyonel müzik hayatına başladı. Uzun yıllar boyunca edindiği tecrübeler sonrasında, 2018 yılının en iddialı yaz şarkılarından biri olan sözü ve müziği ünlü söz yazarı ve besteci Bülent Yetiş’e ait olan “Çık Hadi” şarkısıyla yıla damga vurmaya hazırlanıyor.

Dünya müziğinin güncel soundları ve latin oryantal müziğinin özgün sentezinden oluşan şarkının aranjesi Ödül Erdoğan tarafından yapıldı. Türkiye’nin en önemli vokallerinden Cihan Okan back vokallerde Taylan Ülger’e eşlik etti. Şarkının mix ve masteringi en başarılı ses mühendislerinden Emre Kıral tarafından yapıldı. Çekimleri Kilyos’ta gerçekleşen klibin yönetmenliğini Gökhan Palas (YüzdeYüz Film) üstlendi.

Sözü ünlü şair Murat Kalaycıoğlu’na, müziği ünlü besteci Mustafa Budan’a ait olan, bir döneme damga vuran hit şarkı “Yüreğime Ektim Seni”yi Taylan Ülger kendine has yorumuyla coverladı. Şarkıda Taylan Ülger’in koçluğunu İzel Çeliköz üstlendi. Şarkıya yeni bir boyut kazandıran Çello yorumu Türkiye’nin en önemli çellistlerinden Timur Atasever’e ait. Şarkının aranjesi ise Serdar Atalay ile İzel Çeliköz iş birliğinde yapıldı. Mix ve mastering ise Türkiye’nin en başarılı ses mühendislerinden Özgür Yurtoğlu’na ait.

Radyoaktif

Ağustos 30th, 2018

No comments

Bir cevap yazın