Aktif Güncel

VE NAZAN ÖNCEL ŞARKILARI

VE NAZAN ÖNCEL ŞARKILARI

Elimizde tuttuğumuz Türk Pop Müzik tarihine adını altın harflerle yazdırmış, müziğe çok emek vermiş, yazdığı şarkılarla nesiller yetiştirmiş bir sanatçının albümü var.

Nazan Öncel şarkılarıyla çok sayıda sanatçıyı zirveye taşımış, destek vermiş müziğin köşe taşlarının başında gelenlerindendir.

Hal böyle olunca Ve Nazan Öncel Şarkıları gibi bir saygı albümü de dolayısıyla kaçınılmaz oluyor. Kıymetinden sual olunmayacak Sezen Aksu, Tarkan, Sıla, Manuş Baba, Koray Avcı, Göksel, Eypio, Fatma Turgut, Mehmet Erdem, Ceylan Ertem, Gökhan Türkmen, Hayko Cepkin,Türk Sineması’nın en üretken yönetmeni Çağan Irmak ve Nazan Öncel’in ablası Neylan Okan gibi pek çok sanatçının katılımı ile hazırlanan bu albüm başta İskender Paydaş, Ozan Çolakoğlu, Alper Erinç, Janti, Hakan Kurşun ve yeni neslin başarılı aranjörleri olan Alper Atakan, Can Güngör ve Çiğdem Erken, Erim Akman, Onur Aşar ve Caner Özgür gibi müzisyenlere teslim edilmiş.

Diğer taraftan daima edebi değeri olan şarkılar yazan Nazan Öncel albüme katılan her sanatçı için “Sezen’im, Sezen!im gönüllerde gezenim”, “Tarkan bir yan bakıyor, yürek hop hop ediyor” “Şiir yazdım geceye, Göksel dedim heceye”, “Haykoların Hayko’su, ötsün dursun borusu” “Sekiz çizer Ayaklarım, Gökhan sana hastayım” gibi gülümseten maniler yazarak teşekkür etmiş.

Nazan Öncel bu konuyu şöyle dile getiriyor: “Ben yazarken çok eğlendim umarım onları da gülümsetebilirim.Zira en çok ihtiyaç duyduğumuz şey budur. Her birine bin teşekkür ederim.”

Her biri bir efsane olan şarkılarından oluşan Nazan Öncel albümü için büyük bir titizlikle seçilen on dört şarkılık bu Tribute serinin birinci ayağı olarak kabul edilmiş. Bu açıklama bize Ve Nazan Öncel Şarkıları 2’yi de dinleyebileceğiz anlamına geliyor. Gönül rahatlığıyla sizlere emanet ettiğimiz bu albüm için son olarak şunu ekleyelim: Sonsuz saygıyla Ve Nazan Öncel Şarkıları’na selam çakalım.

Radyoaktif

Ağustos 16th, 2018

No comments

Bir cevap yazın