Music

TUNÇ ÖNDEMİR ‘’İYİ MİSİN?’’

TUNÇ ÖNDEMİR ‘’İYİ MİSİN?’’

İstanbul Kadıköylü müzisyen, söz yazarı, besteci ve solist Tunç Öndemir’in 8 şarkılık albümünün ilk single’ı ‘İyi misin?’ yayınlandı.

Akustik pop/caz müziğinin unsurlarını içeren güçlü ve nostaljik tınılar barındıran şarkının sözleri ve müziği Tunç Öndemir’e ait. Türk müzik sahnesinde tanınan ve saygın bir yer edinen Tunç Öndemir uzun yıllar tek başına, ikili olarak veya kendi grubuyla solist ve gitarist olarak programlar yaptı.

Öndemir aynı zamanda Birsen Tezer’in yıllar boyunca tüm albüm ve konserlerinde gitarist müzisyen olarak görev almış, düzenlemelerde bulunmuştur. Tezer’in konserlerinde halen gitar eşliği ile birlikte düet ve solo şarkılar da söyleyen Öndemir, şimdi bu yeni akustik tınısıyla dinleyicilerini karşılıyor. “İyi misin?” güçlü, retro ve melankolik bir havaya sahip. Tunç Öndemir bütün bir hikayeyi episodlar halinde karışık olarak yayınlayacak. ‘İyi misin?’ bu hikayenin son bölümü.

Şarkının kaydında Türkiye’nin önemli müzisyenleri yer aldı. Piyano: Adem Gülşen, Davul: Derin Bayhan, Elektrik Gitar: Emre Tankal, Kontrbas: Kağan Yıldız, Vokal ve Akustik Gitar: Tunç Öndemir.
Şarkının akustik hücum kaydı Hayyam Stüdyolarında, yaylı kaydı ise Ada Stüdyoları’nda yapıldı. Senfonik yaylı çalgılar kaydında İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Ulaş Kurugüllü, Ayşen Tözeniş, Bora Gökay, Hakan Polat, Gözde Öcal Güvemli yer aldı.

Tunç Öndemir uzun yıllardır tek ya da kendi grubu dahil çeşitli ekiplerle solist ve gitarist olarak programlar yaparken bir yandan şarkılar yazmaya devam etti. Öndemir uzun süredir Birsen Tezer’le birlikte çalışıyor. Tezer’in ‘Cihan’, ‘İkinci Cihan’ ve ‘Kağıttan Kaptanlar’ albümlerinde akustik/klasik gitar çalıyor, düzenlemelere yardımcı oluyor ve sahnede de aynı şekilde eşlik ediyor. Tunç Öndemir sahnede Birsen Tezer’le düet veya solo şarkılar da söylüyor. Müzisyen, albümün diğer şarkılarında ‘İyi misin?’ ile son bölümünü anlattığı bütün bir hikayenin bütününü tamamlamayı planlıyor.

Tunç Öndemir 7 yaşında çalgı eğitimi ve solfej dersleri ile başladığı müzik yaşantısına Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nde devam etti. Buradan mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı YZ Koro Şarkıcılığı Bölümü’ne birincilikle girdi ancak bu bölümü gitar teknikleri üzerine eğilmek ve eğitim hayatına atılmak üzere yarım bıraktı. Öndemir şu anda İstanbul’un yabancı dille eğitim yapan özel okullarından birinde müzik eğitimi ve orkestra öğretmeni olarak görev yapıyor.

Tunç Öndemir, çeşitli müzik çalışmalarının yanında daha önce Halk Eğitim Merkezi ve özel kurslarda gitar ve vokal eğitmenliği yapmış, Yeldeğirmeni Sokak Çocukları Derneği’nde madde bağımlısı çocuklar ile müzikle rehabilitasyon çalışmalarında bulunmuş, bu çocuklarla konser vermiş ve Down Cafe etkinlikleri dahilinde Down Sendromlu gençlerle müzikle rehabilitasyon çalışmaları yapmıştır.

‘Yıllar Geçse de Üstünden’ isimli Fikret Kızılok Projesi’nde Yiğit Sertdemir ve ekibi ile
Kumbaracı50 Tiyatrosu’nda ve çeşitli mekanlarda gitarist olarak yer alan sanatçı,

Rene Macaroğlu’ndan klasik gitar, Ricardo Moyano’dan latin gitar, Erkan Oğur’dan perdesiz gitar, Neşet Ruacan’dan jazz gitar dersleri almıştır.

 

Instagram: @tuncowsky http://www.instagram.com/tuncowsky

X (Twitter): @tuncondemir http://www.x.com/tuncondemir

Facebook: http://www.facebook.com/tunc.ondemir

Facebook Çalışma Sayfası: http://www.facebook.com/ondemir.tunc

YouTube: http://www.youtube.com/@tuncondemir2411

Radyoaktif

Mayıs 20th, 2024

No comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bursa Radyo Aktif 92.6
Radyo Aktif 92.6
Canlı Dinle Radyo Aktif 92.6
Radyo Aktif 92.6 Canlı Dinle
Bursa Radyo Aktif 92.6Canlı Yayın
Bursa Online Radyo Aktif 92.6